ADVOKAT ĐORĐEVIĆ - VESTI

Dobro došli na vesti advokata Aleksandar N. Đorđevića

  1. Naslovna
  2. Vest

Izabrano četvoro sudija Ustavnog suda

 

 Izabrano četvoro sudija Ustavnog suda

Snežana Marković, Milan Škulić, Miroslav Nikolić i Jovan Ćirić izabrani su danas za sudije Ustavnog suda, odlučila je Skupština Srbije koja je utvrdila listu kandidata sa koje predsednik Srbije treba da imenuje pet sudija tog suda.

 

BEOGRAD - Snežana Marković, Milan Škulić, Miroslav Nikolić i Jovan Ćirić izabrani su danas za sudije Ustavnog suda, odlučila je Skupština Srbije koja je utvrdila listu kandidata sa koje predsednik Srbije treba da imenuje pet sudija tog suda.

Parlament je nove sudije Ustavnog suda izabrao sa liste od osam kandidata koju je predložio predsednik Srbije Tomislav Nikolić.

Skupština je istovremeno utvrdila listu od deset kandidata za sudije Ustavnog suda sa koje predsednik Srbije treba da imenuje pet sudija.

Predloženi kanididati za sudije Ustavnog suda na listi koju je utvrdio parlament su sudija Ustavnog suda Katarina Manojlović Andrić, profesori na Kriminalističko-policijskoj akademiji Dragana Kolarić i Tijana Šurlan i predsednik Ustavnog suda Vesna Ilić Prelić.

Kandidati su i direktorka Agencije za borbu protiv korupcije Tatjana Babić, sudija Privrednog apelacionog suda u Beogradu Jasminka Obućina, advokat iz Beograda Dušan Ignjatović, profesor na Fakultetu za pravne i poslovne studije “Dr Lazar Vrkatić” Tamaš Korhec.

Takođe, na listi kandidata su i zamenik višeg javnog tužioca u Novom Pazaru Radisav Filimonović i javni izvršitelj iz Beograda Branislav Petrović.

Ustavni sud čini 15 sudija koji se biraju i imenuju na devet godina, a istekao je mandat osam sudija, koje su izabrali Skupština Srbije i predsednik Republike, dok je jednom sudiji prestala funkcija zbog ispunjenja uslova za starosnu penziju.

Mandat je istekao Dragiši Slijepčeviću, Mariji Draškić, Bosi Nenadić i Predragu Ćetkoviću, koje je za sudije Ustavnog suda izabrala Skupština Srbije i Vesni Ilić Prelić, Oliveri Vučić, Dragani M. Stojanović i Katarini Manojlović Andrić koje je na devetogodišnji mandat imenovao predsednik Srbije.

Sudiji Agneš Kartag Odri, koja je za sudiju Ustavnog suda imenovana odlukom predsednika Republike od 7. decembra 2007. dužnost sudije tog suda prestala je 7. jula 2016. zbog ispunjenja uslova za starosnu penziju.

 

Aleksandar Pantić novi član Viskog saveta sudstva

 

Sudija apelacionog suda u Nišu Aleksandar Pantić novi je član Visokog saveta sudstva, odlučila je danas Skupština Srbije.

Skupština je Pantića izabrala na predlog Visokog saveta sudstva, iz reda sudija apelacionih sudova, koji je osvojio najveći broj glasova.

Parlament je izabrao Nenada Đukića za sudiju Osnovnog suda u Ubu, a Darka Raškovića za sudiju Osnovnog suda u Gornjem Milanovcu, koji su prvi put izabrani na sudijsku funkciju.

Njihov izbor parlamentu je predložio Visoki savet sudstva.

Odučeno je i da je Jovanu Kordiću prestala funkcija predsednika Privrednog suda u Beogradu zbog izbora za sudiju Privrednog apelacionog suda.

Prestala je i funkcija predsednika Osnovnog suda u Kruševcu Radoslava Markovića, na njegov zahtev, a odlučeno je i o prestanku funkcije predsednice Prekršajnog suda u Loznici Zorice Novaković, na lični zahtev.

prodaja stanova pik smrtovnice blumen horoskop kalkulator online knjige pdf cvijece vicevi
Izvor: Tanjug.rs

← Prethodna vest   /   Naredna vest →


Sentence

Uvek sam govorio ”Da bi pravda bila slepa, zakoni moraju dobro da vide”. Ako nemamo dobre zakone ne možemo se ni nadati pravdi, a pravda to je ono što očekujemo, za šta se borimo i čemu treba da težimo.

Tužna je činjenica da borba za opšti interes može uspeti jedino ako je on u saglasnosti sa privatnim interesom onog koji tu borbu vodi.

Advokatura je moja kuća. Tu sam se rodio, odrastao, stasao, ojačao. Tu i da ostanem. Želja mi je da nastavim da moju kuću u narednom periodu uređujem kako ona jednog dana ne bi više bila kuća, već neosvojiva tvrđava, za one koji bi opet eventualno pokušali da je uruše.

U večitom mraku jedna sveća nije svetlost nego nada.

I najveći filosof Sokrat, svetionik slobode govora je hapšen i osuđen na smrt. Umro je u tamnici ispivši otrov. Danas 24 veka nakon njegove smrti ceo svet je čuo za Sokrata, a za njegove tužioce i sudije niko! Zato setite se Sokrata!